Za życiem

W czwartek  4 maja 2017 r. w godz. 16.00-17.00 pod lubelskim ratuszem odbyła się już kolejna (niesłychanie potrzebna!) pikieta antyaborcyjna  Fundacji Życie i Rodzina.

Przy samych banerach stało kilka osób, ale w trakcie trwania akcji wolontariuszy przybywało. Padał deszcz, ale w taką wiosenną pogodę nie był on nam straszny, wiedzieliśmy, że stoimy w słusznej sprawie.

Gdy przyszedłem to zauważyłem starszego pana, który rozmawiał z wolontariuszką i który pozytywnie odebrał pikietę i był zaciekawiony. Ktoś inny w czasie pikiety podszedł  i zapytał, czy są zbierane przez nas podpisy. Poinformowaliśmy, że obecnie jeszcze nie, ale będą na jesieni – pod nowym projektem „Zatrzymaj Aborcję” –  i dlatego zachęcam wszystkich gorąco do włączenia się w tę cenną inicjatywę. Bardzo ważne jest to, aby w Polsce obowiązywało prawo chroniące życie chorych i jeszcze nienarodzonych dzieci. Najlepiej jednak byłoby, aby prawna ochrona życia obowiązywała w pełni.

Podczas pikiety były rozłożone dwa banery ukazujące dzieci zabite wskutek aborcji. Takie obrazy są mocne, ale potrzebne, gdyż odsłaniają prawdziwą „twarz”  zjawiska aborcji i budzą sumienia.  Wśród przechodzących osób można było zauważyć różne emocje na twarzach. Na pikietę zwracali uwagę także zagraniczni goście przebywający w Lublinie.

Właśnie rozpoczął się bardzo ważny miesiąc – 13 maja minie 100 lat od objawienia Matki Bożej w Portugalii. Zachęcam więc także do modlitwy skierowanej ku Maryi w intencji dzieci nienarodzonych. Przecież chodzi tu o fundamentalne prawo do życia wynikające z prawa Bożego, jak i naturalnego.

Następna akcja odbędzie się w najbliższy czwartek pod Szpitalem Klinicznym nr 4 przy ul. Jaczewskiego w godz. 16.00-17.00. Nasze działanie ma naprawdę sens, a więc do dzieła!

Szymon Ziarko

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij