Rozmawiamy o kimś czy o czymś?

W dniu 8 maja w Puławach pod Galerią Zieloną odbyła się kolejna pikieta uświadamiająca, jak haniebnym czynem jest aborcja. Aby zrozumieć jej etyczne zło w pierwszej kolejności należałoby , jak słusznie stwierdziła jedna z przechodzących kobiet, zapytać „o czym lub o kim tak naprawdę rozmawiamy”? A z tego, jak nam wiadomo o ludzkie życie tutaj chodzi!

Nasz plakat, ukazujący rozczłonkowane ciało bezbronnego dziecka, wśród wielu przechodniów zawsze wzbudza sporo emocji. I tym razem nie mogło być inaczej. Mężczyzna przechodzący wyraźnie zwrócił uwagę na zdjęcie umieszczone na plakacie komentując, że jest ono makabryczne. Na co jedna z wolontariuszek szybko odpowiedziała na to pełne dezaprobaty stwierdzenie: „makabryczne, bo aborcja jest makabryczna” Nasz plakat zwrócił uwagę również u dzieci, które nie potrafiły przejść obojętnie widząc tak drastyczny obraz aborcyjnej zbrodni. Wyraźnie z uwagą czytały hasło: „Aborcja zabija” umieszczone na plakacie. Odczuliśmy również uznanie ze strony młodych, a konkretniej młodego mężczyzny, który przechodząc stwierdził, że treści ukazane na plakacie są prawdziwe.

Już niebawem przed nami kolejne ważne akcje pokazujące prawdę o aborcji, na które zapraszamy już dziś – należy bowiem bezustannie przypominać o tym, że życie jest największą wartością człowieka.

Iga Leszek

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij