Prawda o aborcji znów w centrum Warszawy

We wtorek działacze warszawskiej komórki Fundacji Życie i Rodzina po raz kolejny stanęli na „patelni” w samym centrum Warszawy. Pikieta spotkała się z żywym zainteresowaniem przechodniów.

Wiele osób przechodząc obok pikiety przyglądało się zdjęciu dziewczynki zabitej w 24 tygodniu. Niektórzy z nich postanowili przystanąć i porozmawiać z nami o aborcji. Była wśród nich kobieta zarzucająca nam, że prezentowane zdjęcie jest kłamliwym fotomontażem. Kiedy dowiedziała się, że dysponujemy certyfikatem lekarza sądowego potwierdzającym jego autentyczność, na chwilę zamarła szukając kolejnego zarzutu, po czym w milczeniu odwróciła się na pięcie i poszła dalej.

Wielu ludzi widząc baner ze zdjęciem ofiary aborcji stara się uspokoić swoje sumienie. Wmawiają sobie i innym, że „zdjęcie jest przerobione”, „takich aborcji nikt w Polsce nie przeprowadza” oraz, że „tak nie wygląda przecież płód”. Niestety nasze zdjęcia są autentyczne – aborcja to faktycznie krwawe zabójstwo dokonane na małym człowieku. Dane uzyskane od polskich szpitali wskazują też, że dzieci zabijane są zarówno metodami chirurgicznymi, jak i poprzez farmakologiczne wymuszenie poronienia.

Nie powstrzyma tego ani odwracanie wzroku ani okłamywanie siebie i innych. Zabijanie dzieci może zakończyć tylko zmiana prawa, którą miejmy nadzieję, uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku.

Jacek Januszewski

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij