Eugenika niezgodna z Konstytucją – poselska inicjatywa

Poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS przygotował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej dopuszczającej aborcję „ze względu na upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.” Pod dokumentem podpisało się już stu posłów. To pierwsze działania w sprawie obrony życia nienarodzonych dzieci, wywołane zbliżającą się inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”.

Pod zakazem aborcji eugenicznej, postulowanym w projektach obywatelskich ostatnich kilku lat, podpisało się ponad 2 miliony Polaków. Obrazuje to, jak dalekie jest poparcie społeczne dla zatrzymania bestialstwa wobec dzieci z podejrzeniem choroby.  Zatem badanie konstytucyjności tej przesłanki jest dobrym sygnałem, że w końcu głos Polaków zostanie wysłuchany. Tym samym aktywność poselska, wyrażona we wniosku złożonym do Trybunału podczas zapowiedzi kolejnej inicjatywy, pokazuje, że posłowie są wrażliwi na opinię społeczeństwa, która mobilizuje ich do konkretnego działania.

100 posłów głośno powiedziało, że leży im na sercu zaprzestanie zabijania chorych dzieci. Podjęte działanie wskazuje także na to, że już niedługo horror nienarodzonych chorych dzieci w polskich szpitalach się skończy. Jednak sukces zależy od zaangażowania jak największej liczby ludzi dobrej woli, dlatego tym bardziej będziemy kontynuowali realizację inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

FŻiR

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij