Aborterzy wciąż chronieni w toruńskim szpitalu

„Stop zabijaniu dzieci w Toruniu” – pod tym hasłem w dniu 30 lipca 2017 r. przy szpitalu im. Rydygiera odbył się kolejny protest antyaborcyjny. Jak już pewnie zauważyło wielu mieszkańców naszego miasta, protest przeciwko uśmiercaniu dzieci w bielański szpitalu ma formę cyklicznych pikiet (co druga niedziela miesiąca, w godz. 13.00 -15.00).

Pomimo dokuczliwego upału oraz urlopowej pory, także i tej niedzieli akcja zgromadziła bardzo duże grono uczestników, pośród których nie zabrakło również młodych. Mężczyźni trzymali duże plakaty informujące o tym, że w tej toruńskiej placówce w latach 2000 – 2015 zabito aż 67 dzieci nienarodzonych.

Reakcje przechodniów i obserwatorów naszej pikiety były jak zwykle różne – od zaciekawienia i zrozumienia, po agresję w słowach i gestach. Większość jednak była zainteresowana tragicznymi wydarzeniami w toruńskim szpitalu i przyjmowała materiały informujące o przyczynach i celu akcji, które rozdawaliśmy. Natomiast od godziny 14.00 zgromadzeni poprowadzili wspólną modlitwę różańcową w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.

Marzena Salwowska

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij