Obroną życia jest również edukacja

Jako, że spora część mediów, świadomie lub nie, nagłaśnia oszustwa aborcjonistów, szerząc dezinformację, to my, obrońcy życia, musimy zwalczać te kłamstwa i demaskować ich manipulacje. W tym celu wychodzimy z inicjatywą prelekcji dla różnych grup osób.

Jedno z ostatnich spotkań odbyło się w sobotę 04.11.2017 r. w Parafii NSPJ w Piasku. Grupą docelową była młodzież ponadgimnazjalna, która zebrała się w ramach formacji bliższego przygotowania do małżeństwa.

Nasza Fundacja powstała po to, by ujawniać kłamstwa oraz bronić podstawowych wartości, a także życia i rodziny. Świetnie wpisujemy się zatem w jedno z zadań tej formy katechizacji, polegające na uwrażliwieniu na fałszywe teorie w dziedzinie nauki o małżeństwie i rodzinie.

Młodzież biorąca udział w spotkaniu dowiedziała się, że fundamentalną sprawą jest prawda o tym, że życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia i od tej chwili należy go strzec. Przytoczone zostały definicje naukowe, zawarte m.in. w podręcznikach embriologii i medycyny.  Przedstawione metody wykonywania aborcji, a także statystyki, wywołały spore poruszenie i zdziwienie, że aż około 1000 niewinnych dzieci rocznie ginie w Polsce w majestacie prawa, gdzie przecież aborcja jest teoretycznie nielegalna!

Największe wrażenie zrobiły zdjęcia i filmy ukazujące z jednej strony piękno życia, by za chwilę pokazać brutalność jego zakończenia na tak wczesnym etapie. Rozmowy i pytania trwały jeszcze po zakończeniu pogadanki, co zaowocowało chęcią włączenia się jednej z uczestniczek w działania naszej organizacji. Zachęcamy do tego wszystkich, którym na sercu leży życie nienarodzonych!

Agnieszka Mańka

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij