Warszawa: stop dyskryminacji niepełnosprawnych dzieci

W środę ulicami Warszawy pod czerwonymi i anarchistycznymi flagami maszerowało około 300 działaczy organizacji lewicowych i feministycznych, domagając się m.in. odrzucenia przez Sejm obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję. W przestrzeni publicznej nie zabrakło również wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina.

O godzinie 17:00 w kilka osób rozpoczęliśmy pikietę na placu przed stacją Metro Centrum. Chcieliśmy nie tylko przeciwstawić się okrutnym postulatom głoszonym przez środowiska lewicowe. Przyszliśmy także, żeby przypomnieć politykom, że każdy dzień zwłoki w procedowaniu projektu #ZatrzymajAborcję to troje kolejnych malutkich, bezbronnych ofiar aborterów. Stanęliśmy w centrum stolicy, żeby bronić niepełnosprawnych dzieci przed dyskryminacją, która spotyka je obecnie ze strony polskiego państwa. Dyskryminacji, której utrzymania domagała się lewica, tak chętnie rzucająca na lewo i prawo frazesy o „równości”.

Pikieta zgromadziła ponad 50 osób, w tym przedstawicieli innych organizacji walczących o ochronę życia nienarodzonych, jak Prawica Rzeczpospolitej.

W trakcie demonstracji mieliśmy możliwość wytłumaczyć przechodniom założenia procedowanego w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję i rozwiać ich wątpliwości co do słuszności zmiany prawa aborcyjnego w Polsce. Podeszła do nas również jedna ze zwolenniczek aborcji na życzenie, która w odpowiedzi na zdjęcia ofiar aborcji zdobyła się jedynie na stek wyzwisk wykrzyczanych w kierunku spokojnych uczestników demonstracji.

Ogromny spadek liczby uczestników tzw. „czarnego protestu”, jak i wyjątkowo duża frekwencja warszawiaków na naszej pikiecie potwierdza, że Polacy coraz chętniej stają w obronie życia, a aborcja na życzenie staje się postulatem głośnej, ale bardzo marginalnej koalicji feministek i skrajnej lewicy. Teraz czas na to, żeby również posłowie stanęli po stronie ponad 830 000 obywateli, którzy chcą równych praw dla dzieci niepełnosprawnych. Pierwsze głosowanie już za nami, ale każdy kolejny dzień zwłoki to troje kolejnych ofiar. Czas, żeby skończyć z tą dyskryminacją raz na zawsze i wyrzucić aborcję eugeniczną na śmietnik historii.

Jacek Januszewski

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij