Aborcja oburza Nałęczowian

Dnia 3 lutego już po raz trzeci odbyła się pikieta w małym miasteczku kuracyjnym – Nałęczowie. Zarówno kuracjusze, jak i mieszkańcy miasta, mogli zobaczyć jak wygląda aborcja i porozmawiać o projekcie #ZatrzymajAborcję.

Reakcje na nasze działania były bardzo zróżnicowane. Wielu wyrażało poparcie, niektórzy nie chcieli naszej obecności w przestrzeni publicznej. Nas jednak najbardziej umocnił w działaniu fakt, że tylu przechodniów było oburzonych samym widokiem aborcji. Zdjęcia zmasakrowanych ciał nienarodzonych dzieci to przecież przerażający widok – tak jak przerażająca i straszna jest aborcja. Jak najszybciej trzeba doprowadzić do jej zakazu, przecież w niej giną dzieci!

Szansą, która jest w zasięgu ręki, jest projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Jego założeniem jest wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki do aborcji. Niecierpliwie czekamy na jego uchwalenie.

Dziękujemy wszystkim obecnym i wolontariuszom zaangażowanym w sobotnią pikietę, którzy mimo obowiązków pragnęli uczestniczyć w pikiecie.

Klaudia Frączek

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij