Chcemy, aby Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zarekomendowała Sejmowi projekt #ZatrzymajAborcje

Od 4 miesięcy projekt ustawy zakazującej aborcji eugenicznej czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. Podczas ostatniego posiedzenia odrzucono wniosek o dopisanie #ZatrzymajAborcję do harmonogramu prac komisji. Przewodnicząca Bożena Borys-Szopa tłumaczyła sytuację oczekiwaniem na opinie na temat projektu.

Właściwie dla dalszego procedowania projektu wymagana była tylko jedna opinia – Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka – która została wydana 19 marca br. Od czasu ostatniego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z Biura Analiz Sejmowych zostały przesłane aż trzy kolejne opinie, w tym jedna w skandaliczny sposób promująca zabijanie dzieci ze względu na korzyści finansowe dla państwa. Dwie pozostałe są korzystne dla nienarodzonych dzieci.

W związku z pojawieniem się opinii BAS, podczas dzisiejszych obrad Komisji Polityki Społecznej i Rodziny po raz kolejny upomnimy się o projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Stoimy na stanowisku, że komisja powinna niezwłocznie zarekomendować projekt obywatelski do przyjęcia w drugim czytaniu przez Sejm. Utrzymywanie w prawie eugeniki będzie stopniowo prowadzić do sytuacji, w jakiej znalazł się niedawno Alfie Evans – dwuletni Brytyjczyk, którego urzędnicy i sędziowie skazali na śmierć, a wyrok wykonano nie bacząc na sprzeciw rodziców. Dziecko zostało odłączone od aparatury, a w konsekwencji w okrutny sposób uduszone i zagłodzone.

Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczyna się o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej im. Jacka Kuronia, bud. F.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcje

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij