Poseł Matusiak blokuje projekt #ZatrzymajAborcję – pikieta w Jastrzębiu Zdroju już w sobotę

W sobotę 6 października 2018 o 13:30 w Jastrzębiu Zdroju przy Rondzie Centralnym odbędzie się pikieta #ZatrzymajAborcję organizowana przez Fundację Życie i Rodzina.

Celem zgromadzenia jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na bierność posłów w sprawie zakazu aborcji eugenicznej, w szczególności posła Grzegorza Matusiaka z Prawa i Sprawiedliwości. Jastrzębie Zdrój to okręg wyborczy posła Matusiaka, przewodniczącego podkomisji utworzonej w ramach Komisji Polityki Społecznej i Rodziny do rozpatrzenia projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.

Od skierowania projektu do komisji mija już 9 miesięcy, a komisja nie podjęła absolutnie żadnych kroków, aby skierować projekt do drugiego czytania na sali plenarnej. Na początku lipca powstała podkomisja, która w ogóle nie powinna powstać, a skoro już ją powołano, powinna jak najszybciej zająć się projektem i opowiedzieć się przeciw zabijaniu dzieci.

Bezczynność podkomisji kierowanej przez posła Matusiaka oznacza, że w szpitalach dalej leje się krew niewinnych maluszków, które potrzebują ze strony polityków zdecydowanych działań, aby je ochronić.

Szczególnie szokujące jest, że aborcja eugeniczna dotyczy dzieci z niepełnosprawnością – dzieci, z którymi politycy chętnie pokazują się na zdjęciach, ale na ich zabijanie przed narodzeniem się zgadzają.

W okręgu wyborczym posła Matusiaka jest wielu ludzi, którym zależy na zakazie aborcji. Chcemy, by wiedzieli, że ich poseł blokuje projekt „Zatrzymaj Aborcję”. Transparentność działań polityków jest podstawą funkcjonowania dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego.

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij