Aborcja jest wulgarna. Pikieta w Jastrzębiu Zdroju

„Przez megafon są czytane wulgarne słowa, a na plakacie widnieją mocne, okropne zdjęcia” – takie zgłoszenie otrzymali policjanci w Jastrzębiu Zdroju. Wnioski mieszkańców, którzy zgłosili naszą akcję funkcjonariuszom, są słuszne – aborcja jest takim czynem, które nie powinno nigdy mieć miejsca, jest przemocą skierowaną wobec nienarodzonych dzieci. Szkoda, że żadnej reakcji na aborcję nie ma ze strony jastrzębskiego posła Grzegorza Matusiaka, o którym mówiliśmy na tej właśnie pikiecie.

W styczniu tego roku projekt obywatelski #ZatrzymajAborcję został skierowany do prac sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 2 lipca br. komisja ta, opóźniając prace nad projektem, powołała podkomisję do jego rozpatrywania. Przewodniczącym podkomisji został poseł Grzegorz Matusiak.

Bezczynność zarówno komisji, jak i podkomisji kierowanej przez posła Matusiaka oznacza, że w szpitalach dalej leje się krew niewinnych maluszków, które potrzebują ze strony polityków zdecydowanych działań, aby je ochronić. Szczególnie szokujące jest, że aborcja eugeniczna dotyczy dzieci z niepełnosprawnością – dzieci, z którymi politycy chętnie pokazują się na zdjęciach, ale na ich zabijanie przed narodzeniem się zgadzają.

 

W okręgu wyborczym posła Matusiaka jest wielu ludzi, którym zależy na zakazie aborcji. Chcemy, by wiedzieli, że ich poseł blokuje projekt „Zatrzymaj Aborcję”. Transparentność działań polityków jest podstawą funkcjonowania dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego.

Niebawem poinformujemy o kolejnych akcjach w Jastrzębiu Zdroju.

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij