Nauka contra… pączki. KPH ośmiesza się w dyskusji

W odpowiedzi na wystawę „Stop Dewiacji”, którą 20 lutego postawiliśmy w Lubartowie, Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała kontrakcję. Dotychczas jedynym „argumentem” środowisk LGBT była agresja i przemoc – wystawa była niejednokrotnie niszczona. Tym razem jednak organizacja zapowiedziała odpowiedź „humorystyczną”, choć w rzeczywistości była ona „ośmieszająca”.

Przedstawiciele wspomnianej organizacji postanowili bowiem… przekupić mieszkańców Lubartowa kilkoma darmowymi pączkami. Miały one stanowić twardy dowód na nieprawdziwość treści zawartych na banerach wystawy. Zatem wielka akcja odpowiadająca na wystawę Stop Dewiacji okazała się być w rzeczywistości kilkoma osobami biegającymi przez chwilę po placu Rynku w Lubartowie dla efektu – weź pączka i pokochaj nas, przecież nieważne, że nie mamy argumentów. A rozmowa, którą obiecywali? Cóż, łatwiej sączyć ideologię, kiedy zamknie się komuś usta – w tym przypadku dosłownie.

Nieporadność działaczy LGBT jest wręcz porażająca – lubartowska akcja pokazuje, że nie potrafią odnieść się rzeczowo do przedstawionych przez nas danych. Mieszkańcy Lubartowa niekoniecznie dali się nabrać na tak pustą akcję – świadczą o tym komentarze choćby na lokalnym portalu lubartów24.pl.

Niebawem wystawa stanie w kolejnych miastach. Zamiast słodyczy wolimy mówić prawdę.

Magdalena Łońska

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij