Kalisz – pokazaliśmy prawdę o „prawach kobiet”

W dniu 8 marca w Kaliszu środowiska lewicowe zorganizowały przemarsz, który był elementem ogólnopolskiego strajku kobiet.

Zarówno uczestniczki, jak i uczestnicy, upominali się o prawa kobiet, które są rzekomo łamane. Przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: „Solidarność – naszą bronią!”, czy też: „Nie łamać! Nie upokarzać!” Kaliscy wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina w kontrakcji do przemarszu wymownie stali w ciszy z banerem. Na nim bowiem widniała fotografia 24-tygodniowej dziewczynki zamordowanej w wyniku aborcji, i na którym wręcz krzyczał napis: „Prawa kobiet”.

Większość przechodniów zatrzymywała się, by obejrzeć i przeczytać treść na banerze. Reakcje były różne. Nie brakowało niecenzuralnych słów, rzucanych w stronę wolontariuszy. Jeden z przechodniów jednak podziękował nam za naszą akcję. Był wzruszony faktem, że w naszym mieście są młodzi ludzie, którzy głoszą prawdę o aborcji.

W walce o nienarodzonych nie uznajemy kompromisów! Nadal będziemy walczyć o tych najsłabszych, w tym o życie małych kobiet, o których zabijanie w tym strajku walczono.

Małgorzata Nowak

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij