Lekcje o aborcji i homoseksualizmie w Garwolinie

W ubiegły czwartek, dzień przed Narodowym Dniem Życia, Fundacja Życie i Rodzina zorganizowała w Garwolinie zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół średnich.

Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się w jakich przypadkach polskie prawo dopuszcza możliwość zabicia dziecka przed narodzeniem. Wielu z nich po raz pierwszy dowiedziało się, że ponad 90% aborcji wykonywanych w Polsce jest wykonywanych na dzieciach chorych i upośledzonych. Szokujące okazały się także informacje o tym w jaki sposób przeprowadza się w Polsce aborcje – o czym uczniowie mogli przekonać się na własne oczy.

Drugim poruszonym podczas zajęć tematem był homoseksualizm. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania funkcjonujących powszechnie mitów nt. homoseksualizmu z danymi statystycznymi gromadzonymi m.in. przez rządowe instytucje w USA. Dowiedzieli się o zwiększonym ryzyku zakażeniem wirusem HIV związanym z homoseksualnym stylem życia. Poznali także zbierane na całym świecie, również w Polsce, dane dotyczące molestowania dzieci i sami mogli przekonać się, że zjawisko to nieproporcjonalnie często występuje właśnie wśród homoseksualnych mężczyzn.

Nauczycieli i uczniów zainteresowanych zorganizowaniem lekcji o aborcji lub homoseksualizmie w swojej szkole prosimy o kontakt mailowy: fundacja@zycierodzina.pl

Jacek Januszewski

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij