Aborcja – „to powinno być zakazane”

Aborcja to bardzo okrutny sposób zabicia najbardziej niewinnego człowieka – nienarodzonego dziecka. Słuszna więc była uwaga jednego z przechodniów, który zatrzymał się przy nas podczas pikiety we wtorek 11 kwietnia na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej: „To powinno być zakazane”.

Jako wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina, czyli organizacji, która staje w obronie tych najsłabszych, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę – i będziemy o to walczyć. Nasza walka rozgrywa się w wielu miejscach – przy szpitalach, na ulicach, w szkołach, w kościołach… Poruszamy ludzkie sumienia i pokazujemy prawdę – „konsekwencje” aborcji, tj. zdjęcia zabitych dzieci, którym odmawia się prawa do bycia człowiekiem, a zamiast tego nazywa „komórkami”, „płodami”, „tkankami”. Już za kilka miesięcy także w Białej Podlaskiej będziemy zbierali podpisy pod Inicjatywą Obywatelską „Zatrzymaj Aborcję”. Już dziś zachęcamy do jej poparcia!

Reakcje przechodniów podczas naszej pikiety były różne – od pozytywnych, po krytyczne i niechętne. Ale pokazywały, że nie można pozostawać obojętnym na dramat aborcji. Jest to bowiem tragedia, wobec której nie ma opcji pośrednich – albo staje się po stronie życia, albo śmierci.

Magdalena Łońska

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij