Sprawa Damiana Krasowskiego umorzona w 5 minut

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Wałczu odbyła się rozprawa Damiana Krasowskiego, działacza Fundacji Życie i Rodzina, obwinionego przez policję o „wywołanie zgorszenia” poprzez prezentowanie banerów ze zdjęciami ofiar aborcji podczas zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”.

Cała rozprawa trwała zaledwie kilka minut, ponieważ prokurator sam uznał bezzasadność ścigania działacza pro-life i wycofał wniosek o ukaranie, a sąd orzekł o umorzeniu sprawy. Pozytywne zakończenie sprawy to kolejne zwycięstwo w walce o prawdę o okrucieństwie aborcji. Jest to również jednoznaczny sygnał dla zwolenników aborcji, że w Polsce nie ma miejsca na ich cenzorskie zapędy.

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego orzeczenia. Cieszę się, że sąd i prokurator stanęli po stronie prawdy”, powiedział po rozprawie Damian Krasowski.

Prolajfera w sądzie reprezentował mec. Kacper Chołody z instytutu Ordo Iuris.

Damian Krasowski to jeden z wielu odważnych działaczy Fundacji Życie i Rodzina, których wysiłek i poświęcenie przyczyniły się do zebrania już ponad 500 000 podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję” zakazującym zabijania chorych dzieci. Zbiórka podpisów trwa do 20 listopada. Podpisy zostaną złożone w Sejmie na koniec bieżącego miesiąca.

Jacek Januszewski

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij