830 000 podpisów pod #ZatrzymajAborcję!

30 listopada 2017 r. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję złożył u Marszałka Sejmu projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej wraz z zebranymi podpisami. Inicjatywę poparła rekordowo wysoka liczba Polaków – aż 830 tysięcy! Marszałek Sejmu ma 3 miesiące od złożenia projektu na wyznaczenie daty pierwszego sejmowego czytania.

Nowelizacja proponowana przez Fundację Życie i Rodzina zawiera niewielką zmianę w treści ustawy, ale mającą ogromne skutki w rzeczywistości. Wykreślenie przesłanki eugenicznej, tj. przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby, to ratunek dla znacznej większości zabijanych dzieci. Aborcja eugeniczna to 95% wszystkich aborcji w Polsce. Jeśli zaś chodzi o liczby – z roku na rok widoczny jest wzrost. W 2015 roku na 1044 aborcji, eugenicznych było 1000. Zaś w 2016 – już 1042 na 1098.

Jest ona również praktyką cechującą się szczególnym okrucieństwem, gdyż aborcje ze względu na wady u dziecka wykonuje się na zaawansowanym etapie ciąży (5-6 miesiąc). Inną potworną rzeczywistością w polskich szpitalach są urodzenia żywe z aborcji, po których dzieci pozostawia na pewną śmierć bez udzielania żadnej pomocy medycznej, bo aborterów chroni prawo. W ten sposób w polskich szpitalach bezkarnie i w świetle prawa wciąż morduje się osoby niepełnosprawne.

Projekt #ZatrzymajAborcję został publicznie poparty przez liczne grono polityków, m.in. Premier Beatę Szydło, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, ministrów Patryka Jakiego i Jarosława Gowina, rzeczniczkę prasową PiS Beatę Mazurek, a Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy uchwali ją parlament. Trzymamy za słowo – zarówno pomysłodawcy projektu, jak i 830 000 jego zwolenników.

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij