Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku apeluje do posłów: uchwalcie #ZatrzymajAborcję!

Członkowie Klubu iInteligencji Katolickiej w Białymstoku zgromadzeni na Walnym Zebraniu w dniu 7 marca 2018 r. apelują do Państwa Posłów i Senatorów o niezwłoczne wznowienie prac legislacyjnych nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Przypominamy, że 30 listopada 2017 r. do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. 10 stycznia 2018 roku po pierwszym czytaniu został skierowany Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Od tego czasu w tej sprawie nic się nie dzieje.

W Polsce w dalszym ciągu trwa dramat zabijania dzieci w łonie matek. Ten nieludzki akt odbywa się nadal w majestacie prawa, w imię okrutnej ideologii unicestwienia dzieci, u których zachodzi podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. W naszym państwie nie może być na to zgody. Należy przywrócić szacunek dla życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Powinien on być bezwarunkowy, a nie zależeć od arbitralnego uznania. Człowiek staje się w momencie utworzenia nowego genomu.

Szanowni Państwo Posłowie, wszystko jest w Państwa rękach. W trosce o wartość najwyższą, jaką jest życie człowieka, domagamy się jak najszybszego i pozytywnego zakończenia prac nad ustawą „Zatrzymaj aborcję”. Oczekujemy, że niezwłocznie wejdzie ona w życie, chroniąc najsłabszych – nienarodzone dzieci.

Szanowni Państwo, tu nie chodzi o drugorzędne sprawy. Tu chodzi o życie ludzi, którzy sami bronić się nie mogą.

Odkładając prace legislacyjne nad tym projektem ustawy bierzecie Państwo los tych dzieci na własne sumienie.

Uchwała Nr 7 Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Klubu Inteligencji Katolickiej w Białymstoku w sprawie wznowienia prac legislacyjnych nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”
z dnia 7 marca 2018 r.

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij